Nie każdy lubi sylwestrową kanonadę ze wszystkich rur, jakie tylko zdołali zgromadzić napędzani kontrowersyjną tradycją sąsiedzi. Gorzej mają zwierzęta – dla nich to nie tylko dyskomfort, ale realne zagrożenie zdrowia i życia. Pod ziemią mogą przeczekać krytyczny czas bezpiecznie.
Pod ziemię na Cichy Sylwester zaprasza Grunwaldzki Park Społeczny – do dawnego poniemieckiego schronu międzypola, używanego jeszcze po wojnie przez Obronę Cywilną. Podziemne pomieszczenia raczej nie nadają się już do działań bojowych, świetnie chronią natomiast przed hałasem na powierzchni.
W schronie dostępnych jest kilka sal – przede wszystkim dawnych izb żołnierskich, choć nie tylko. Organizatorzy zapewniają, że 90 procent hałasu słyszalnego na powierzchni tam nie dociera. Jest za to prąd, toitoi i woda, stanowisko do zrobienia herbaty czy kawy (kubki warto mieć własne). Jeżeli kogoś niepokoi niewysoka temperatura – około 13 stopni – może przynieść własną farelkę.
Organizatorzy zapewniają też stoły i krzesła, mini piekarnik, kilka zestawów planszówek a nawet zestawy do rękodzieła (te ostatnie odpłatnie). Zasięg komórkowo – internetowy nie jest gwarantowany, można poprawić sytuację za dodatkową opłatą.
Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim zwierzętom i ich opiekunom. Wskazane jest aktywne towarzyszenie swoim czworonogom, zwłaszcza tym nerwowym. Koty będące gospodarzami obiektu na czas sylwestrowego spotkania będą oddzielone od innych zwierząt, by nie wywoływać dodatkowego stresu.
Co do zasady, udział w niecodziennej imprezie sylwestrowej jest darmowy, można za to wpłacić darowiznę na funkcjonowanie parku, albo przynieść jakieś bezglutenowe produkty spożywcze.
Start o godzinie 16 w Sylwestra, a siedzieć można do oporu (nawet do noworocznego poranka). Swoje śmieci wychodząc należy zabrać ze sobą.
Wyjątkowo, można będzie wnieść na teren parku własny alkohol. Ale nie bezwarunkowo – osoby w stanie widocznego upojenia będą wypraszane.
By wziąć udział w Cichym Sylwestrze trzeba koniecznie zarejestrować się na jego stronie facebookowej: Na stronie można też znaleźć więcej szczegółowych informacji o wydarzeniu.
Obowiązuje kaucja 50 złotych, ma zapobiegać rozmyślaniu się osób zarejestrowanych. Kwota będzie zwracana zaraz po pojawieniu się na wydarzeniu.
darp