poniedziałek, 8 czerwca

Tag: zileń

Więcej zieleni w pasach drogowych

Więcej zieleni w pasach drogowych

Komunikacja i transport, Przyroda i środowisko
Ponad 646 tysięcy złotych z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego zostanie przeznaczonych w tym roku na nowe nasadzenia. Z tego większa część – 607 tysięcy złotych – trafiła na zazielenienie ulic Szczepankowo, Spławie, Michałowo i Agrestowej. Zarząd Dróg Miejskich posadzi tam 194 drzewa. Tym materiałem rozpoczynamy prezentację prowadzonych obecnie nasadzenia w różnych częściach Poznania. Na początek cztery ulice we wschodniej części miasta, na osiedlu Szczepankowo – Spławie – Krzesinki. Ulica Szczepankowo Największe zmiany dotyczą ulicy Szczepankowo, gdzie ZDM posadził 70 nowych drzew – 24 lip drobnolistnych "Greenspire" oraz 46 jesionów pensylwańskich. Posadzono rośliny już dobrze wykształcone, z prawidłowo uformowanymi koronami, obwodem pnia minimum 14 centymetrów i wysokości ...

Dewastacja zieleni – jak walczyć z ta plagą?

Bezpieczeństwo i porządek, Edukacja, Finanse, Gospodarka komunalna, Komunikacja i transport, Opinie, Poznań, Przyroda i środowisko, Społeczeństwo
Parkowanie na trawnikach, składowanie na pasach zieleni odpadów wielkogabarytowych, pozostawianie psich odchodów, a nawet świadome przycinanie młodych drzew - to w Poznaniu prawdziwe plagi. Jak z nimi walczyć? (więcej…)
https://www.facebook.com/aglomeracja.net
YouTube