poniedziałek, 13 maja

Florecistki z brązowym medalem

Turniej tej rangi odbył się w Poznaniu po raz pierwszy. Od 14 do 16 stycznia trwał Puchar Świata we Florecie Kobiet. Na zawody zjechało prawie 200 florecistek z 40 krajów.

W finale zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych wygrały z Japonkami. Polskie florecistki wywalczyły brązowy medal. Biało-czerwone walczące w składzie: Martyna Długosz, Julia Walczyk, Martyna Jelińska i Marika Chrzanowska w decydującym pojedynku pokonały Rosjanki 44:42.

Wcześniej, nasza drużyna sprawiła ogromną sensację eliminując z turnieju faworyzowane Włoszki, medalistki olimpijskie z Tokio 40:37. W drodze do meczu o brązowy medal nasze zawodniczki pokonały Węgierki 45:23 oraz uległy Japonii 24:27.

Finał, który odbył się w niedzielę z trybun obserwował Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Gratuluję wszystkim zawodniczkom, serdecznie gratuluję polskiej reprezentacji, która powróciła na podium Pucharu Świata po 12 latach. Podziękowania należą się również organizatorom, którym udało się bezpiecznie przeprowadzić imprezę – mówi Jacek Bogusławski.

Puchar Świata we Florecie Kobiet w Poznaniu został zorganizowany w ramach współpracy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (KU AZS UAM Poznań), Miasta Poznań (Wydział Sport UMP), Polskiego Związku Szermierczego, Światowej Federacji Szermierczej oraz samorządu województwa wielkopolskiego.