poniedziałek, 8 czerwca

Zmieńmy to okropne prawo

Fot. Inicjatywa ustawodawcza „Uwaga polowanie”

Wczoraj w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa w związku z obywatelską inicjatywą ustawodawczą uwaga polowanie – zmieńmy prawo łowieckie. Na dobre.

Nasze lasy nie są bezpieczne, nasze obrzeża miast nie są bezpieczne. Nigdy nie wiemy, czy ktoś z nas podczas sobotniego spaceru z rodziną, nie zostanie pomylony z dzikiem przez pijanego myśliwego. Czas z tym skończyć. Czas ograniczyć przywileje myśliwych. Polki i Polacy są z nami. Jednego dnia udało nam się zebrać 1000 podpisów potrzebnych do zarejestrowania komitetu! Na dniach idziemy do marszałka i ruszamy już z docelową zbiórką. Musimy uzbierać 100.000 podpisów, będziemy mieć na to 3 miesiące. Apelujemy do poznanianek i poznaniaków o dołączenie i zbieranie z nami! – mówiła koordynatorka inicjatywy w Poznaniu z Zielonych, prawniczka i aktywistka Dagmara Adamiak

Projekt zakłada między innymi wprowadzenie obowiązkowych badań psychologicznych dla myśliwych, odsunięcie polowań od zabudowań, wprowadzenie realnych konsekwencji za polowania po alkoholu, większe kontrole i zdelegalizowanie zabijania zwierząt dla zabawy – dodała pełnomocniczka inicjatywy, przewodnicząca Zielonych Magdalena Gałkiewicz 

Na terenie Poznania mamy 4 obwody łowieckie. To realne zagrożenie dla mieszkanek i mieszkańców. Najwyższy czas na zlikwidowanie obwodów łowieckich w miastach – wskazywał dr Michał Stasiak, Zieloni Poznań.

W konferencji udział wzięli również sojusznicy inicjatywy, poznańska eko-aktywistka Katarzyna Wągrowska (Ograniczam Się) i grafik, autor identyfikacji wizualnej inicjatywy Szymon Szymankiewicz.

Członkinią komitetu jest między innymi noblistka Olga Tokarczuk.

anka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/aglomeracja.net
YouTube