Mariusz Wiśniewski wykopany na aut
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zdymisjonował swojego następcę Mariusza Wiśniewskiego. Oznacza to trzęsienie ziemi nie tylko w poznańskim ratuszu, ale i Koalicji Obywatelskiej od dziesięcioleci niepodzielnie rządzącej miastem. W tle walka wyborcza.
O dymisji, niby to niespodziewanej, w środowisku politycznym Poznania mówiło się od dawna, choć wielu uważało, że do tego jednak nie dojdzie. Doszło, i to w zaskakujący sposób: jeszcze dzień wcześniej wydawało się, że przynajmniej chwilowo jest spokojnie, tymczasem za kilka godzin prezydent wezwał swojego zastępcę i wręczył mu dymisję, nie informując o swoim zamiarze jego partii, czyli Koalicji Obywatelskiej.
Na stronie internetowej Poznania do teraz o dymisji ani słowa - ostatnie wpisy z udziałem Jaśkowiaka to spotkanie z konsulami...


