Wielkopolski samorząd z teatrem w Lesznie
Z końcem roku Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego oraz Grzegorz Rusiecki, prezydent miasta Leszna podpisali umowę na współprowadzenie od roku 2026 Teatru Miejskiego w Lesznie przez samorząd województwa wielkopolskiego i miasto Leszno. Ta zmiana ma zapewnić leszczyńskiej instytucji stabilne warunki rozwoju. Umowa została zawarta na 10 lat.
Teatr Miejski w Lesznie funkcjonuje od 2016 roku. Powstał w wyniku przekształcenia Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie, dla którego organizatorem był samorząd województwa wielkopolskiego.
Województwo przekazując miastu Leszno tę instytucję kultury, zagwarantowało jej stabilne funkcjonowanie poprzez coroczną pomoc finansową. W kolejnych latach Leszno inwestowało między innymi w modernizacje, remonty oraz poprawę infrastruktury, co...

