poniedziałek, 8 czerwca

Tag: przeznaczenie

Skalmierzyckiego dworca drugie życie

Skalmierzyckiego dworca drugie życie

Finanse, Gospodarka komunalna, Historia, Komunikacja i transport, Region
Neogotycki budynek dworca w Skalmierzycach ma 120 lat. Zbudowany podczas zaborów, jako stacja graniczna po pruskiej/niemieckiej stronie jest ogromny. Nie spełniając od 1919 roku funkcji granicznych jest za duży i niszczeje. Samorząd województwa wielkopolskiego chce go przywrócić do życia. Właśnie podpisano umowę w tej sprawie. Rewitalizacja dworca będzie możliwa dzięki 39 milionów złotych dofinansowania z funduszy unijnych. – Ten projekt jest niezwykle ważny dla nas wszystkich, to szczęśliwy dzień, na który czekaliśmy od wielu lat – mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. Gmina i miasto Nowe Skalmierzyce otrzyma 34 miliony złotych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021–2027 oraz blisko pięć milionów złotych z budżetu państwa. Pozwoli to na...

Drążą pod fundamentami kolegium

Gospodarka komunalna, Historia, Kultura, Ład przestrzenny, Nauka, Poznań, Przyroda i środowisko, Fotoreportaże i galerie zdjęć
Ciekawego odkrycia dokonali archeolodzy na terenie Urzędu Miasta Poznania. Na parkingu sąsiadującym z budynkiem od strony parku F. Chopina odnaleźli relikty zabudowań gospodarczych wchodzących w skład kompleksu dawnego kolegium jezuickiego. Naukowcy datują ich powstanie na lata 1650-1750. (więcej…)
https://www.facebook.com/aglomeracja.net
YouTube