Z wieczyńskiego prezbiterium na poznańską Cytadelę
W jubileuszowym, 60-tym roku funkcjonowania Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli (oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości) zaprasza na wyjątkową wystawę czasową o broni i wyposażeniu należącym do wielkopolskich oddziałów Armii Krajowej, pod nazwą "Depozyt z wieczyńskiego prezbiterium”, który od 1983 roku znajduje się w zbiorach muzeum.
Wystawa ta zadaje kłam głupim opowieściom, że w Wielkopolsce w czasie okupacji hitlerowskiej nie było ruchu oporu „bo to było nielegalne”. Był, i działał w warunkach nieporównywalnie trudniejszych niż w Generalnym Gubernatorstwie, w terenie po wysiedleniach Polaków nasyconym żywiołem niemieckim i naszpikowanym konfidentami. W końcu więzienie Gestapo w Domu Żołnierza, Fort VII i obóz w Żabikowie nie wzięły się znikąd.
W 1983 roku większość depozytu ...
