Nietutejsi zazgrzytają zębami
Z pierwszym września zmienią się ceny biletów za komunikację organizowaną przez Zarząd Transportu Miejskiego. Nie wszystkich podwyżka dotknie jednakowo – mieszkańcy Poznania i 19 innych gmin, które obsługuje poznański ZTM za bilety metropolitalne zapłacą tyle samo, ile dotychczas. O jedną trzecią więcej zapłacą pozostali.
Nie podrożeją też bilety specjalne między innymi dla seniorów i uczących się dzieci. Nowością w taryfie będą bezpłatne przejazdy dla każdego w dniu Wszystkich Świętych.
– Taka możliwość ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania w dniu Wszystkich Świętych z tramwajów i autobusów. Tym bardziej, że tego dnia dla wygody pasażerów komunikacja jest szczególnie mocno wzmacniana – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.
W związku z ...
