Skalmierzyckiego dworca drugie życie
Neogotycki budynek dworca w Skalmierzycach ma 120 lat. Zbudowany podczas zaborów, jako stacja graniczna po pruskiej/niemieckiej stronie jest ogromny. Nie spełniając od 1919 roku funkcji granicznych jest za duży i niszczeje. Samorząd województwa wielkopolskiego chce go przywrócić do życia. Właśnie podpisano umowę w tej sprawie. Rewitalizacja dworca będzie możliwa dzięki 39 milionów złotych dofinansowania z funduszy unijnych.
– Ten projekt jest niezwykle ważny dla nas wszystkich, to szczęśliwy dzień, na który czekaliśmy od wielu lat – mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.
Gmina i miasto Nowe Skalmierzyce otrzyma 34 miliony złotych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021–2027 oraz blisko pięć milionów złotych z budżetu państwa. Pozwoli to na...
