poniedziałek, 8 czerwca

Tag: A 2

Węzeł Luboń wkrótce otwarty, jednak nie do końca

Węzeł Luboń wkrótce otwarty, jednak nie do końca

Komunikacja i transport
Jak informuje spółka Autostrada Wielkopolska, 18 sierpnia węzeł Poznań Luboń zostanie udostępniony kierowcom. Zakończyła się wymiana nawierzchni łącznic wjazdowych oraz zjazdowych z węzła. Stopniowe otwarcie łącznic dla ruchu planowane jest na 18 sierpnia. Najpierw zostaną otwarte łącznice wjazdowe na autostradę A2, w kierunku na Warszawę i Świecko. Następnie drogowcy otworzą łącznice zjazdowe z A2 z kierunku Świecka i Warszawy. Następnie drogowcy przystąpią do drugiego etapu remontu węzła - wymiany nawierzchni jezdni zachodniej drogi wojewódzkiej numer 430 prowadzącej z Poznania do Lubonia. Ruch zostanie przekierowany na jezdnię wschodnią, zamknięty zostanie wjazd i wyjazd  w i z ulicy Dębieckiej w Luboniu. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Lubonia. Dojazd do posesj...

Dyrekcja sobie może… Ziobro też

Finanse, Gospodarka, Komunikacja i transport, Kraj, Polityka, Region
Tajna umowa z roku 1997, zawarta między rządem SLD a spółką Autostrada Wielkopolska, wówczas własnością Jana Kulczyka, pozwala spółce na dowolne dyktowanie wysokości opłat za przejazdy autostradą, na odcinku Świecko – Konin, do 2037 roku.  Protesty Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na nic się nie zdadzą. (więcej…)
https://www.facebook.com/aglomeracja.net
YouTube