środa, 17 czerwca

Światełko dotarło do Poznania

Przekazanie uświetniła Orkiestra Miasta Poznania przy MPK. Fot. UMP\

Nadchodzący tydzień to apogeum przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W niedzielę dotarła do naszego miasta harcerska sztafeta z Betlejemskim Światełkiem Pokoju.

Światełko każdego roku wędruje z betlejemskiej Groty Narodzenia Pana i w sztafecie, przekazywane sobie przez harcerzy z różnych krajów i organizacji, dociera do wielu europejskich miast. Jednym z tych miast jest Poznań. Światełko dotarło wczoraj na Stary Rynek.

Od przyniesionego z Betlejem światełka, można było odpalać swoje świeczki i lampki, by potem zabrać je na Boże Narodzenie do domu. A także przekazać dalej. Polscy harcerze przekazują natomiast światełko dalej na wschód, ale też do Danii i Niemiec.

anka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/aglomeracja.net
YouTube