poniedziałek, 8 czerwca

Strefa się rozszerzy – to już przesądzone

Fot. Bartosz Szczepaniak, ZDM

Rada Miasta Poznania przyjęła nową uchwałę dotyczącą zasad funkcjonowania strefy płatnego parkowania. Zmiany obejmują między innymi rozszerzenie strefy na rejon Ogrodów, wydłużenie czasu na opłacenie niższej kary dodatkowej oraz wprowadzenie elektronicznych identyfikatorów parkingowych.

Nowy dokument porządkuje dotychczasowe przepisy i łączy wcześniejsze oraz nowe regulacje w jednym akcie prawnym. Ma to ułatwić mieszkańcom korzystanie z regulaminu i wyszukiwanie potrzebnych informacji.

Wśród najważniejszych zmian znalazło się wydłużenie okresu, w którym można uiścić opłatę dodatkową w niższej wysokości 200 złotych. W pełni cyfrową formę zyskają również identyfikatory parkingowe.

Nowe przepisy skracają także minimalny termin składania elektronicznych wniosków o identyfikator – z 14 do 7 dni roboczych przed rozpoczęciem jego ważności.

Z regulaminu usunięto abonament dla samochodów ekologicznych emitujących do 95 gramów dwutlenku węgla na kilometr. Miasto przypomina jednocześnie, że zgodnie z ustawą o drogach publicznych pojazdy elektryczne są zwolnione z opłat w strefach płatnego parkowania na terenie całego kraju.

Radni przyjęli również poprawkę dotyczącą osób posiadających status działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych. Mieszkańcy Poznania spełniający te warunki, rozliczający podatki w mieście i posiadający samochód, będą mogli korzystać z preferencyjnej opłaty parkingowej wynoszącej 5 złotych miesięcznie.

Nowy regulamin zacznie obowiązywać 30 dni po publikacji uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego. Miasto zapowiada, że poinformuje o dokładnej dacie wejścia zmian w życie. Strefa Płatnego Parkowania Ogrody ma zacząć funkcjonować 2 listopada tego roku.

mik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/aglomeracja.net
YouTube