środa, 17 czerwca

Przystanek Hulewiczów bardziej dla ludzi

fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich zakończył remont przystanku autobusowego Hulewiczów przy ul. Obornickiej (w kierunku ronda Śródka). Zatrzymują się tam autobusy jednej, ale ważnej linii 178.

Stara, zużyta nawierzchnia została wymieniona na nową. Pojawiły się też specjalne płytki z wypukłymi oznaczeniami, które pomagają osobom niewidomym i słabowidzącym bezpiecznie korzystać z przystanku. Dzięki temu wsiadanie i wysiadanie z autobusu jest wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Remont przystanku to część większych prac modernizacyjnych na ulicy Obornickiej. Objęły one między innymi wymianę nawierzchni jezdni i wzmocnienie poboczy, co poprawiło komfort podróży autobusami i usprawniło ruch w tej części miasta.

Dodatkowo, przebudowa sygnalizacji świetlnej i zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulic Obornickiej, Hulewiczów i Drwęskiego ułatwiły pasażerom dostęp do przystanków i poprawiają bezpieczeństwo.

anka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/aglomeracja.net
YouTube