poniedziałek, 8 czerwca

Opolska bez przejazdu (kolejowego)

Fot. Bartosz Jankowski,ZDM

Kierowcy i piesi muszą przygotować się na czasowe zmiany w organizacji ruchu związane z modernizacją przejazdów kolejowych prowadzoną na zlecenie Polskich Linii Kolejowych.

Pierwsze utrudnienia obejmą ulicę Bałtycką. Od godziny 22:00 w piątek, 29 maja, do godziny 4:00 w poniedziałek, 1 czerwca 2026 roku, nie będzie możliwości przejazdu przez torowisko w pobliżu skrzyżowania ulic Bałtyckiej i Gdyńskiej. Na czas prac wyznaczono trasy objazdowe.

Samochody o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony będą kierowane ulicami Gdyńską i Gnieźnieńską lub przez ulice Gdyńską, Krańcową i Warszawską. Dla cięższych pojazdów przygotowano objazd prowadzący ulicami Bałtycką, kardynała Augusta Hlonda oraz Warszawską. Ruch pieszych w tym rejonie będzie utrzymany.

Objazd Bałtycka. grafika: ZDM

Kolejne zamknięcie zaplanowano na 1 czerwca. Między około godziną 8:00 a 16:00 niedostępny będzie przejazd kolejowy na linii Starołęka–Luboń, znajdujący się na łączniku pomiędzy ulicą Opolską a ulicą 28 Czerwca 1956 Roku. W tym czasie z przejazdu nie będą mogli korzystać ani kierowcy, ani piesi. Objazd oraz tymczasowe przejście zostaną poprowadzone ulicą Opolską i ulicą 28 Czerwca 1956 Roku.

Następny etap robót odbędzie się 2 czerwca. W godzinach od 7:00 do 15:00 zamknięty zostanie przejazd kolejowy zlokalizowany w ciągu ulicy 28 Czerwca 1956 Roku. Zarówno ruch samochodowy, jak i pieszy zostanie skierowany sąsiednim łącznikiem pomiędzy ulicą Opolską a ulicą 28 Czerwca 1956 Roku oraz ulicą Opolską.

Zarządcy inwestycji informują, że nie są planowane dodatkowe ograniczenia na przejeździe kolejowym znajdującym się w ciągu ulicy Opolskiej.

mik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/aglomeracja.net
YouTube