poniedziałek, 8 czerwca

Ogrody bardziej zielone

Fot. ZDM

Ulica Szpitalna zyskała nową, bardziej zieloną odsłonę. W kilku lokalizacjach posadzono łącznie ponad 20 drzew, około 300 krzewów oraz blisko 600 bylin i traw ozdobnych. Największa metamorfoza objęła okolice skrzyżowania ulic Szpitalnej i Dąbrowskiego, gdzie w miejscu dawnej utwardzonej nawierzchni powstał atrakcyjny teren pełen roślinności.

Szczególnie widoczne zmiany zaszły przy budynku poczty przy ulicy Dąbrowskiego. Jeszcze do niedawna znajdował się tam betonowy plac, wykorzystywany między innymi do parkowania samochodów. Obecnie przestrzeń wypełniają drzewa, krzewy, byliny i rośliny cebulowe. Wśród nowych nasadzeń znalazły się między innymi kasztanowce czerwone, róże okrywowe, kocimiętka oraz trawy ozdobne. Wraz z rozwojem roślin miejsce stanie się bardziej zacienione i komfortowe dla mieszkańców. Zieleń pomoże również ograniczyć nagrzewanie się otoczenia, poprawi lokalny mikroklimat oraz zwiększy zatrzymywanie wód opadowych.

Prace zakończono także w innych częściach ulicy Szpitalnej. Na odcinku pomiędzy ulicami Nowy Świat i Bukowską pojawiły się nowe drzewa i krzewy, a istniejące tereny zieleni zostały uzupełnione o dodatkowe nasadzenia. Wzbogacono je również o byliny i rośliny cebulowe.

Fot. ZDM

Zmiany objęły również okolice skrzyżowania ulic Szpitalnej i Szamarzewskiego, w pobliżu szpitala. Przebudowano tam układ ciągów pieszych, wytyczając nowe ścieżki i zabezpieczając tereny zielone przed dalszym niszczeniem. Posadzono gatunki roślin dobrze rosnące w cieniu oraz rośliny okrywowe, które z czasem stworzą naturalne, zielone podszycie pod istniejącymi drzewami. W przestrzeni pojawiły się także nowe ławki oraz elementy porządkujące zagospodarowanie terenu.

To jednak nie koniec zazieleniania tej części miasta. Jesienią planowane jest posadzenie kolejnych blisko 4500 roślin cebulowych.

Dzięki przeprowadzonym pracom ulica Szpitalna stała się bardziej estetyczna, uporządkowana i przyjazna dla mieszkańców. To dobre miejsce na spacer i odpoczynek w otoczeniu zieleni.

Wartość wszystkich prac wykonanych wzdłuż ulicy Szpitalnej przekroczyła 272 tysiące złotych.

anka

Zobacz więcej zdjęć:

Fot. Zarząd Dróg Miejskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/aglomeracja.net
YouTube