środa, 17 czerwca

Jemioła precz z parków

fot. ZZM

Trwa usuwanie pasożyta między innymi z klonów pospolitych, robinii akacjowych i topoli. Działania realizowane są w ramach projektu „Ratujemy starodrzew Poznania”, który powstał z inicjatywy mieszkańców i został wybrany w Poznańskim Budżecie Obywatelskim.

Prace nie ograniczą się jedynie do Parku Cytadela. Zabiegi pielęgnacyjne obejmują także Park Wodziczki, Park Sołacki, Park Jana Kasprowicza na Łazarzu, Park Jana Pawła II na Wildzie oraz Park Tysiąclecia na Nowym Mieście. Z problemem jemioły mierzą się wykwalifikowani pracownicy Zakładu Lasów Poznańskich.

Ratowanie starych drzew to nie tylko troska o miejską zieleń, ale również działanie na rzecz czystszego powietrza i zachowania bioróżnorodności w Poznaniu.

Niestety, miejsc występowania pasożyta jest więcej, niż tylko parki. Atakują drzewa praktycznie całym mieście

mik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/aglomeracja.net
YouTube