piątek, 12 czerwca

Filharmonicy Brass Quintet w Skrzynkach

Koncert-Skrzynki-Fot.-Powiat-Poznanski-5
Fot. powiat poznański

Muzycy Brass Quintet Filharmonii Poznańskiej zainaugurowali Nowy Rok koncertem w Dworze Skrzynki nowy sezon artystyczny.

Artyści rozpoczęli od polskich kolęd i pastorałek, aby poprzez wiązankę znanych amerykańskich i angielskich melodii bożonarodzeniowych, i „Cichej nocy”, na zakończenie powrócić do znanych polskich utworów kolędowych.

W Skrzynkach zagrali: Damian Kurek i Marek Galubiński na trąbce, Marcin Chrzanowski na waltorni, Bartosz Sokołowski na tubie, a koncert poprowadził i zagrał na puzonie Wojciech Jeliński. Niełatwo jest te kolędy przetransponować na taki skład instrumentów na dętą transkrypcję – uczyniła to Ewa Fabiańskia – Jedlińska.

Jak czytamy na stronie internetowej powiatu poznańskiego „Od pierwszych taktów zrobiło się podniośle i radośnie. Nastrój rodem z bożonarodzeniowych jarmarków Salzburga, Wiednia czy Londynu mieszał się niekiedy z przaśnością chłopskiej karczmy oraz… splendorem królewskiego pałacu. Piękna i ekscytująca mieszanka dźwięków i interpretacji przypominała, że nuty potraktowane z filharmoniczną pieczołowitością zawsze urzekną słuchaczy”.

Patronat nad koncertem objął Jan Grabkowski, starosta poznański oraz Wojciech Nentwig, dyrektor Filharmonii Poznańskiej.

anka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/aglomeracja.net
YouTube