poniedziałek, 8 czerwca

Będzie jaśniej na naramowickich zebrach

Fot. ZDM

Na ulicach Karpia i Nowej Mleczarskiej pojawi się nowe oświetlenie uliczne. Miasto podpisało już umowę na realizację inwestycji, której celem jest poprawa bezpieczeństwa i widoczności po zmroku.

Fot. Bartosz Jankowski, ZDM

W ramach prac zamontowanych zostanie dziesięć latarni. Pięć stanie przy ulicy Karpia, na odcinku między przystankiem autobusowym a ulicą Nową Mleczarską. Przy okazji przebudowany będzie także chodnik, który zyska nową nawierzchnię z betonowych płyt. Kolejne lampy pojawią się wzdłuż ulicy Nowej Mleczarskiej, przy dojeździe do pobliskiego osiedla.

Fot. Bartosz Jankowski, ZDM

Zmiany obejmą również przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu obu ulic. Zostaną one dodatkowo doświetlone specjalnymi oprawami świetlnymi, które poprawiają widoczność osób przechodzących przez jezdnię. Jaśniejsze światło i odpowiedni kąt oświetlenia mają sprawić, że piesi będą lepiej widoczni dla kierowców z większej odległości.

Fot. Bartosz Jankowski, ZDM

Wykonawca w najbliższym czasie wprowadzi tymczasową organizację ruchu, a zakończenie robót zaplanowano na drugą połowę lipca. Koszt inwestycji przekroczy 200 tysięcy złotych. Część środków pochodzi z budżetu Rady Osiedla Naramowice.

mik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/aglomeracja.net
YouTube