piątek, 19 kwietnia

Juniorki SKF Forex Polska Politechnika Poznańska awansowały do półfinału rozgrywek trzeciej ligi

6 stycznia odbył się mecz pomiędzy SKF Forex Polska Politechnika Poznańska – SKS Murowana Goślina 3:0 (25:23, 25:16, 25:17).Spotkanie w Poznaniu miało ogromne znaczenie dla walki podopiecznych Zbigniewa Woźniaka o prawo gry w półfinale. Mająca jeden punkt przewagi nad ekipą Enea PTPS Piła drużyna SKF podejmowała SKS Murowana Goślina. Gospodynie spotkania podglądały również wynik z drugiego spotkania grupy, gdzie w derbach SPS Volley Piła podejmował Enea PTPS.

Początek spotkania w Poznaniu to bardzo wyrównana walka z, której górą wychodzą Poznanianki zdobywając prowadzenie 22:20. Kiedy wydaje się, że set jest rozstrzygnięty to trzy oczka z rzędu wyprowadzają gości na prowadzenie 23:22. Kolejne trzy akcje dla Poznanianek i wygrana 25:23 staję się faktem, a drużyna Zbigniewa Wożniaka obejmuje prowadzenie w spotkaniu 1:0. Kolejne dwie odsłony to już gra pod pełną kontrolą siatkarek z Poznania, które świadome swojej szansy wobec napływających wieści z drugiego spotkania wykorzystują ją do samego końca i wygrywają odpowiednio 25:16, 25:17, a całe spotkanie 3:0. Kilka minut po wygranej dociera informacja o zwycięstwie SPS Volley Piła 3:0 co przypieczętowuje awans do półfinału rozgrywek trzeciej ligi dla siatkarek SKF.
Rywalkami Poznanianek w półfinale będzie zespół GLKS Barycz Janków Przygodzki. Spotkanie w Poznaniu zaplanowano na 16 luty, a w Jankowie na 2 marca.