piątek, 19 kwietnia

I po turnieju kadetek

Blisko 200 zawodniczek z 23 krajów rywalizowało w Hali Sportowej UAM Poznań o Puchar Europy Kadetek we florecie- Adama Mickiewicz University CUP 2019. W sobotę – 12 stycznia rozegrany został turniej indywidualny, w którym zwyciężyła Annie Lin z Kanady.

Na drugim miejscu uplasowała się Kateryna Budenko (Ukraina), a na trzecim: Juta Malniece (Łotwa) i Luca Czekman (Węgry). Spośród poznańskich zawodniczek, startujących z AZS AWF Poznań i Warta-Muszkieterowie Poznań, najlepsze miejsce zajęły: Aleksandra Wieczorek (11) i Antonina Lachman (15).

W niedziele rozegrany został turniej drużynowy. Triumfowała drużyna polskich florecistek w skład której wchodziły 2 reprezentantki z AZS AWF Poznań: Antonina Lachmann i Aleksandra Wieczorek, które wraz z Martą Oklińską i Malwiną Kołodziejczyk (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu) w finale pokonały reprezentację Łotyszek. Na najniższym stopniu podium stanęły Rumunki.

Głównymi organizatorami imprezy byli: KU AZS UAM Poznań oraz Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu UAM Poznań. Partnerami AMU CUP 2019 byli: Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania, Urząd Marszałkowski oraz Polski Związek Szermierczy.